Hlavní stránka
Kdo jsem
Zaměření poradny
Než přijdete do poradny
Kontakt, ceník a způsob objednání
Archiv

najdete nás zde

GPS: 48°59'13.263"N,
       14°26'11.818"E


bežná i exotická homeopatika
(Rakousko)

 


kompletní sortiment homeopatik
(Velká Británie)


Copyright ©
David Wiesner

  Archiv - Domácí příprava LM potencí 

Dle P. Chappela (UK), dále upraveno autorem.

Protože LM potence homeopatických léků nejsou běžně v ČR k dostání (pouze na individuální dovoz ze zahraničí), je možno připravit ručně jejich vyhovující náhražku postupem uvedeným níže.

Co je to výchozí homeopatikum"? Je to homeopatický lék vyrobený obvykle firmou BOIRON‚méně často Peithner) v potencích 5 – 30 CH, jeho druh a dávkování (počet kuliček a případnou frekvenci opakování) určí Váš ošetřující homeopat na základě individuálního odběru Vašeho případu.

 Vlastní postup:

1. Vezměte sklenici (nejlépe od dětské přesnídávky nebo od jogurtu) a do 1/3 ji naplňte 40% vodkou, která je běžně k dostání v obchodech. V této vodce rozpusťte dokonale kuličky výchozího homeopatika (viz výše) (mírně protřepávat v ruce dokud bílé kuličky nezmizí).

Prvni Korzakovovo ředění:

2. Sklenicí udeřte přiměřeně prudce 40x (minimum) až 100x (optimum)o pružnou ale pevnou podložku (např. koberec na podlaze nebo tlustší kniha na stole).

3. Obsah sklenice vylijte ale neodstříkávejte (kapky které samovolně ulpí na stěnách sklenice dostatečně přenášejí informaci homeopatického léku do dalšího ředění) a znovu naplňte 40% vodkou do 1/3 celkového objemu. Uzavřenou sklenicí tentokrát již jen 10x prudce zatřepejte jako šejkrem při přípravě koktejlu.

4. Ze sklenice odeberte kávovou lžičku (umělohmotnou ne kovovou !) vzniklého roztoku a vložte pod jazyk, kde nechte chvíli působit, nepolykejte ihned.

Druhé Korzakovovo ředění:

5. Sklenicí s obsahem z 1. ředění opět udeřte přiměřeně prudce 40 - 100x o pružnou podložku.

6. Obsah sklenice vylijte a znovu naplňte 40% vodkou do 1/3 celkového objemu. Uzavřenou sklenicí tentokrát již jen 10x prudce zatřepejte.

7. Ze sklenice odeberte kávovou lžičku (umělohmotnou ne kovovou!) vzniklého roztoku a vložte pod jazyk, kde nechte chvíli působit, nepolykejte ihned.

Třetí a další Korzakovova ředění:

Obvykle se používají 3 – 4 Korzakovova ředění, přičemž každé ředění může být několikrát zopakováno, než se přejde k vyššímu ředění. Čím vyššího ředění je užito, tím silnější je energie homeopatického léku. Svůj velmi důležitý léčebný efekt má POSTUPNÉ zvyšování homeopatické potence.  LM potence představují jemnější, ale hlouběji působící variantu obvyklé centesimální (CH) homeopatické potence. Tento typ potencí minimalizuje tzv. homeopatické zhoršení léčených symptomů (viz informační leták), které předchází výslednému uzdravení.

Počet dávek homeopatického léku z každého ředění jakož i počet ředění určí Váš homeopat.

Pokud je lék určen pro děti, je třeba 40% vodku nahradit vodou (nejlépe kupovanou stolní vodou, kde není obsažen chlor), ale pak je třeba skladovat sklenici v lednici a dbát na zvýšenou hygienu, neboť roztok může po pár dnech začít plesnivět.


www.homeodarius.cz