Hlavní stránka
Kdo jsem
Zaměření poradny
Než přijdete do poradny
Kontakt, ceník a způsob objednání
Archiv

najdete nás zde

GPS: 48°59'13.263"N,
       14°26'11.818"E


bežná i exotická homeopatika
(Rakousko)

 


kompletní sortiment homeopatik
(Velká Británie)


Copyright ©
David Wiesner

  Celý článek 

  V Německu je dnes homeopatie přijímána a praktikována jako oficiální přírodní medicína a je součástí běžné nemocniční péče o pacienta.

   Pro konkrétní příklad se podívejme na Dětskou kliniku univerzitní nemocnice v Mnichově, kde působí tým homeopatů, kteří jsou běžně zváni ke konzultacím např. u těžších případů novorozenecké žloutenky, kde se často daří odvrátit nutnost transfúze krve. Jsou zváni k řešení případů abstinenčních příznaků novorozence, případů úrazů, spálenin či šokových stavů a stavů zmatenosti po operacích, případů nehojících se ran.

   Obecně jsou velmi dobré výsledky při užití homeopatie jako součásti pooperační péče. Na neurologii je homeopatie užívána jako zklidňující terapie neuralgií a podílí se na řešení případů neuropatií a neuroinfekce. Na onkologii napomáhá homeo léčba mírnit vedlejší účinky chemoterapie a ozařování. Homeopatie se stala důležitou součástí onkologické léčby.

   V Německu převládá k celostní medicíně pragmatický a pro pacienta užitečný postoj: „Cokoliv, co pomůže, je dobré.“ (Zdravotnictví a medicína 03/14, str.14)  Takže se můžeme ptát: „Proč by to nemohlo – pro dobro a užitek pacienta – fungovat i u nás?“


www.homeodarius.cz